Разлика помеѓу преработките на „Танел Кангерт“

Додадени 138 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
:[[Податотека:MaillotEstonia.PNG|20п]] Национален хронометарски првак (2008, 2010, 2013)
:[[Податотека:MaillotEstonia.PNG|20п]] Национален друмски првак (2012)
| updated = 46 јануари 20172018
}}
 
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2015|13]]
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2016|23]]
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2017|СО]]
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey yellow.svg|20п|link=Генерален пласман на Тур де Франс]] '''[[Тур де Франс]]'''
| style="text-align:center;"|[[Тур де Франс 2015|22]]
| style="text-align:center;"|[[Тур де Франс 2016|26]]
| style="text-align:center;"|—
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey red.svg|20п|link=Генерален пласман на Вуелта а Еспања]] '''[[Вуелта а Еспања]]'''
| style="text-align:center;"|[[Вуелта а Еспања 2013|11]]
| style="text-align:center;"|[[Вуелта а Еспања 2014|СО]]
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—