Разлика помеѓу преработките на „Број“

Додаден 91 бајт ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
[[File:Diagramma di Venn dei numeri-ru.svg|thumb|right|Подсети на броеви]]
 
''Оваа статија е за концептот '''број''' во [[математика]]. За '''број''' во [[лингвистика]], види [[граматички број]]''.
 
48

уредувања