Разлика помеѓу преработките на „Британски острови“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
поправка на правопис
с (граматички поправки)
с (поправка на правопис)
 
== Поврзано==
[[Податотека:British Isles Euler Diagram 13.svg|мини|лево|400п|Терминологија на британскиотБританскиот архипелаг {{en}}]]
* [[Велика Британија]]
* [[Ирска]]