Разлика помеѓу преработките на „Британски острови“

с
ситна поправка
с (поправки)
с (ситна поправка)
 
== Поврзано==
[[Податотека:British Isles Euler Diagram 13.svg|мини|лево|400п|Терминологија на британскиот архипелаг. {{en}}]]
* [[Велика Британија]]
* [[Ирска]]