Разлика помеѓу преработките на „Британски острови“

обновување
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
(обновување)
 
== Поврзано==
[[Файл:British Isles Euler Diagram 13-ru.svg|Терминологија на британскиот архипелаг]]
* [[Велика Британија]]
* [[Ирска]]
48

уредувања