14 март (родени): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
Нема опис на уредувањето
|-
|valign="top" align="right"|[[1930]] 
|[[ТомаТомо ШијаковиќШијак]] — македонски сликар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1933]]