Разлика помеѓу преработките на „Костур (округ)“

с
нема опис на уредувањето
с
с
=== Орестида ===
{{Главна|Орестида (општина)}}
[[Податотека:143 Hrupishta Church.jpg|мини|десно|Поглед на црквата „Св. Нектариј“ во Орестида[[Хрупишта]].]]
Општината [[Орестида (општина)|Орестида]] (грч. ''Άργος Ορεστικό'') е поделена на следниве општински единици: