Томас Вермален: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Вермален го направил своето репрезентативно деби за Белгија во 2006 година, и од тогаш забележал 63 настапи за својата земја. Тој ја претставувал Белгија на Летните Олиписки Игри во [[Фудбал на Летните олимписки игри 2008 (мажи)|2008]] каде што го освоил четвртото место, како на Светското првенство во Бразил [[Светско првенство во фудбал 2014|2014 годин]]<nowiki/>а и [[Европско првенство во фудбал 2016| Еуро 2016 година]] во Франција.
 
== РеференциНаводи ==
{{Reflist|30em}}
[[Категорија:Родени во 1985 година]]
13.641

уредување