Разлика помеѓу преработките на „Окмок“

Додадени 2 бајти ,  пред 4 години
с
с
 
== Ерупција од 2008 година ==
[[File:MountUmnak Okmokoli from2014123 spacedetail.jpg|thumb|[[Купа]]та на Окмок од вселената во 2014 година|370px]]
[[Image:OkmokVolcano.jpg|thumb|right|Новиот конус сликан од Вулканската опсерваторија на Алјаска)]]
[[Image:map of alaska volcanoes okmok.jpg|thumb|Карта која ги покажува вулканите во Алјаска.]]
24

уредувања