Волшебниот рид: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(нова страница)
 
сНема опис на уредувањето
'''Волшебниот рид''' ([[Велшибниот ридгермански]]: ''Der Zauberberg'') е [[роман]] на германскиот писател [[Томас Ман]] од 1924 година.
 
==Содржина==