Разлика помеѓу преработките на „Волшебниот рид“

с
нема опис на уредувањето
(нова страница)
 
с
'''Волшебниот рид''' ([[Велшибниот ридгермански]]: ''Der Zauberberg'') е [[роман]] на германскиот писател [[Томас Ман]] од 1924 година.
 
==Содржина==