Разлика помеѓу преработките на „Вихрен“

Додадени 59 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(Одбиени последните 2 промени (од Elkost) и ја поврати преработката 3637158 на Kiril Simeonovski)
==Клима==
Вихрен има просечни годишни врнежи од 1.150 мм, а снежната покривка достигнува 3 м. Температурата се движи од 25° и -21°С во зима до 15° и 23°С во лето.
 
 
[[Податотека:От връх Вихрен.jpg|мини|центар|750п|Поглед на Вихрен]]
[[Категорија:Пирин]]
[[Категорија:Планини во Пиринска Македонија]]
[[Категорија:Врвови во Бугарија]]
[[Категорија:Општина Кресна]]
[[Категорија:Општина Банско]]
1.159

уредувања