Разлика помеѓу преработките на „Географија на Нов Зеланд“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
ситна промена
с
с (ситна промена)
[[1 E11 m²|268,680 км²]]
<br>''белешка:''
составни делови се: [[Антиподски острови]], [[Оклендски острови]], [[Дарежливи острови]], [[Кампбелова островска група]], [[Четемски островиОстрови]] и [[Кермадечки острови]]
 
'''Површина - компаративна:'''