Разлика помеѓу преработките на „Број“

Додадени 339 бајти ,  пред 3 години
* „Десет“ (''Ten'') - албум на американската рок-група „[[Перл Џем]]“ (''Pearl Jam'') од 1991 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=iUteENfFhGs YouTube, Pearl Jam -Ten (1 album -1991) -Full album (пристапено на 22.12.2017)]</ref>
* „[[Десет (филм од 1979)|10]]“ - американски [[филм]] од 1979 година, [[Режисер|режиран]] од [[Блејк Едвардс]].<ref>[http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=2&datum=2017-12-17 HRT (пристапено на 15.12.2017)]</ref>
* „[[Давење со броеви]]“ (''Drowning by Numbers'') - холандско-британски [[филм]] од 1988 година, [[Режисер|режиран]] од [[Питер Гринавеј]].<ref>[http://www.imdb.com/title/tt0092929/ IMBd, Drowning by Numbers (1988) (пристапено на 15.12.2017)]</ref>
 
== Наводи ==