Разлика помеѓу преработките на „Поградец (округ)“

с
нема опис на уредувањето
с
с
*[[Старово]]
*[[Чернава]]
*[[ДардасБерагожда]]
*[[Одуништа]]
*[[Поградец]]
*[[Проптиште]]
*[[Требиње (Албанија)|Требиње]]
*[[ВелчанеВелчани]]
 
== Населени места ==
*[[Подгорје (Албанија)|Подгорје]]
*[[Поградец]]
*[[ВрештасВрешта]]
*[[Одуништа]]