Разлика помеѓу преработките на „Северна Холандија“

нема опис на уредувањето
| population_demonym =
| population_note =
| population_density_rank = [[Покраини во Холандија|2ра]]
| population_rank = [[Покраини во Холандија|2ра]]
|blank_name = GDP (nominal)<ref>http://statline.cbs.nl/StatWeb/publication/?VW=T&DM=SLEN&PA=82801ENG&LA=EN</ref>
13.428

уредувања