Ерскин Колдвел: Разлика помеѓу преработките

[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
{{Наводи}}
 
==Литература==
==References==
*{{cite book|title=Erskine Caldwell: A Bibliography of Dissertations and Theses|last=Francis|first=Leila H.|year=2010|publisher=CreateSpace|isbn=9781453684368}}
*{{cite book|title=Storyteller: A Life of Erskine Caldwell|last=Stevens|first=C.J.|authorlink=C.J. Stevens|year=2000|publisher=John Wade|isbn=1-882425-11-1}}