Разлика помеѓу преработките на „Флојд Ландис“

Додадени 3 бајти ,  пред 3 години
==Враќање на велосипедизмот==
 
После истекот на суспензијата, [[2009]] година, се вратил на возењето во малиот тим Максис, со кој учествувал на трката Калифорнија и го завршил на 23 место. Го напуштил тимот на крајот на сезоната, истакнувајќи дека сака да вози поголеми трки во [[Европа]]. На почетокот на [[2010]] година, прешол во Бахат тим, но откако што признал дека користел допинг и ги обвинил големпоголемиот број бивши американски возачи, тимот Бахат почнал да се растура. Лендис во јулјули [[2010]] година, возел класик во тимот Орегон, како самосталенсамостоен возач.
 
Во наредните неколку месеци не успеал да пронајде тим во кој ќе вози, и ја завршил кариерата во јануајануари [[2011]] година.
 
==Приватен живот==