12 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
 
|valign="top" align="right"|[[1574]] 
|[[Селим II]] — [[Отоманска династија|отомански]] [[султан]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1802]] 
|[[Виктор Буњаковски]] — руски [[математичар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1958]] 
|[[Слободан Јовановиќ]] — српски [[политичар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1983]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[2008]] 
|[[Лилјана Минова - Ѓуркова]] — истакнат [[Македонистика|македонист]].
|}
<noinclude>