Разлика помеѓу преработките на „Блур (бенд)“

Додадени 50 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
с (MacedonianBoy ја премести страницата Блур (музичка група) на Блур (бенд))
Ознака: Изворно уредување 2017
 
{{внимание}}
{{викификација}}
{{Музичар|Background=group_or_band|Name=Blur|Img=Blur (band).png|Img_capt=Горе: Албарн, Коксон<div>Доле: Џејмс, Роунтри</div>|Origin=Лондон, Англија|Genre=* [[Alternative rock|А]]<nowiki/>лтернативен рок
* [[Britpop|Б]]<nowiki/>ритпоп