Разлика помеѓу преработките на „Општина Пехчево“

нема опис на уредувањето
{{внимание}}
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија Општини во Македонија|
| име=Општина Пехчево
[[File:Pehčevo Municipality.svg|thumb|right|245px|Карта на Општина Пехчево со селските атари.]]
[[File:Ethnic groups of Pehčevo Municipality.svg|thumb|right|245px|Демографска карта на Општина Пехчево со селските атари.]]
'''Општина Пехчево''' е [[Општини во Македонија|општина]] во [[Малешевија]]та, [[Источна Македонија]]. Центар на општината е градот [[Пехчево]].
 
== Географска положба ==