Разлика помеѓу преработките на „Број“

Додадени 345 бајти ,  пред 3 години
* „Боја од броеви“ (''Colour By Numbers'') - албум на британската [[Поп-музика|поп]] група „[[Калчр Клаб]]“ (''Culture Club'') од 1983 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=HpYXs-V2WT8 YouTube, Culture Club / Colour By Numbers (Full Album) (2003 Remastered / Bonus Tracks) (пристапено на 16.12.2017)]</ref>
* „5 8 6“ - песна на британската [[Поп-музика|поп]]-[[Рок-музика|рок]] група „[[Њу Ордер]]“ (''New Order'') од 1983 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=tL6n8DyTvJI YouTube, New Order - Power, Corruption & Lies (пристапено на 16.12.2017)]</ref>
* „Нула-2-0“ (''Zero-2-0'') - песна на австралискиот [[Поп-музика|поп]]-пејач [[Мајкл Хачинс]] (''Michael Hutchence'') од 1989 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=prM_oXNG3bw YouTube, Max Q (Full Album) 1989 Michael Hutchence (пристапено на 16.12.2017)]</ref>
 
== Наводи ==