Разлика помеѓу преработките на „Таратор“

Додадени 257 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
с
== Сервирање ==
Готовиот таратур пред сервирањето се лади во фрижидер. Непосредно пред послужувањето може да се додадат коцки мраз.
 
==Галерија==
<center>
<gallery mode=packed heights=160px>
File:Таратур 01.jpg|Македонски таратур
File:Таратур чунови.jpg|Таратур чунови
File:Таратур02.jpg|Тараур
 
 
</gallery>
</center>
 
[[Категорија:Македонска кујна]]
13.013

уредувања