Разлика помеѓу преработките на „Итало (фудбалер)“

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с
{{Infobox football biography
| name = Итало
| fullname = ИталоИталу ХосеЖузе ОливеираОливејра досдус СантосСантус
| birth_date = {{birth date and age|1988|1|12|df=y}}
| birth_place = [[Мосеио]], Бразил
}}
 
'''ИталоИталу ХозеЖузе ОливеираОливејра досдус СантосСантус''' (роден 12 Јануари 1988), познат како '''Итало''',е бразилски професионален [[фудбалер]] кој моментално игра за [[ФК Вардар]] во [[Република Македонија|Македонија]], како [[напаѓач (фудбалер)|напаѓач]].
 
==Биографија==
316

уредувања