Разлика помеѓу преработките на „Горски Котар“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Горски Котар''' е составен дел на округот Приморско-Горски Котар, шумско-планинска...)
 
Националниот парк Рисњак се наоѓа во овој дел од Република Хрватска.
Горски Котар е изобилен со природни убавини и атракции, а депопулацијата што го погоди овој регион по Втората светска војна направи некои области сосема ненаселени или оставени на дива природа.
[[Податотека:Gorski Kotar-Risnjak.JPG|мини|лево|Поглед на РишњакРисњак]]
[[Податотека:Kamacnik2, Croatia.JPG|мини|центар|Камачник]]
[[Податотека:Kamacnik08, Croatia.JPG|мини|Камачник]]
[[Податотека:LokvarskoJezero1.jpg|мини|десно|Локварското езеро и РишњакРисњак во позадина]]
1.322

уредувања