МИДИ: Разлика помеѓу преработките

Додадени 339 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Првиот дигитален универзален протокол за музички инструменти е наречен МИДИ (Musical Instrument Digital Interface) - види [[Електронска музика]].
МИДИ инструменти и удари - список
 
Превод== на мидиМИДИ инструменти (табела 1) и удари (табела 2) на- македонски.список ==
 
'''Табела 1: МИДИ инструменти'''
{| class="wikitable"
|-
 
----
'''Табела 2: МИДИ удари'''
{| class="wikitable"
|-
[[Слика:midi_percussion_map.jpg]]
(За визуелниот програмски јазик Скреч (Scratch), ни треба превод на миди инструментите на македонски. Ве молам за помош!)
 
 
[[Категорија:Музички инструменти]]
[[Категорија:Електронска музика]]