Разлика помеѓу преработките на „Број“

Додадени 398 бајти ,  пред 3 години
(дополнување)
==Броевите како тема во уметноста и во популарната култура==
* „Подалеку од броевите“ (''Away from the Numbers'') - песна на британската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Џем]]“ (''The Jam'') од 1977 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=2edt3GtdQ70 YouTube, The Jam - In the City (Full Album) 1977 (пристапено на 16.12.2017)]</ref>
* „Боја од броеви“ (''Colour By Numbers'') - албум на британската [[Поп-музика|поп]] група „[[Калчр Клаб]]“ (''Culture Club'') од 1983 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=HpYXs-V2WT8 YouTube, Culture Club / Colour By Numbers (Full Album) (2003 Remastered / Bonus Tracks) (пристапено на 16.12.2017)]</ref>
 
== Наводи ==