МИДИ: Разлика помеѓу преработките

Додадени 38 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| 
|}
[[Слика:midi_percussion_map.jpg]]
 
(За визуелниот програмски јазик Скреч (Scratch), ни треба превод на миди инструментите на македонски. Ве молам за помош!)