Разлика помеѓу преработките на „Пијалак“

Додадени 94 бајти ,  пред 3 години
Додавам слика
(Нова страница)
 
(Додавам слика)
[[Податотека:Alcoholic beverages.jpg|мини|Алкохолни пијалаци]]
'''Пијалак''' е вид на течност, специјално припремен за човечко конзумирање. Има многу врсти на пијалак.Може да се поделат на разни групи како што се чиста вода, алкохол, безалкохолни пијалаци, газаирани пијалаци, овошен или зеленчуков пијалак на пример како што е лимонада. Поради тоа што ги задоволуваат базичните потреби, пијалаци кои се дел од човечките друштва.
 
202

уредувања