Тефра: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
*[http://facweb.bhc.edu/academics/science/harwoodr/GEOL101/Labs/VolcanicMaterials/ Идентификација на вулкански материјали] на {{en}}
 
{{нормативнаНормативна контрола}}
[[Категорија:Вулкани]]
[[Категорија:Вулканологија]]