Колима (вулкан): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
* {{cite summitpost |id=199758|name=Volcán de Colima |accessdate=2016-12-03}}
 
{{Вулкани на Декадата}}
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Активни вулкани]]