2003: Разлика помеѓу преработките

Додадени 93 бајти ,  пред 4 години
с (викилинк форматирање: [a|ab] → [a]b)
* [[1 октомври]] - [[Анте Поповски]], македонски поет
* [[19 октомври]] - [[Алија Изетбеговиќ]], босански претседател
* [[13 октомври]] - [[Ѓорѓи Колозов]], македонски глумец
 
== Поврзано ==
Анонимен корисник