10 април (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1919]] 
|[[Емилијано Запата]] — мексикански револуционер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1931]] 
|[[Халил Џибран]] — либански поет.
|-
|valign="top" align="right"|[[1964]]