Разлика помеѓу преработките на „Едмондо де Амичис“

с
с
с (отстранета Категорија:Италијански патописци; додадена Категорија:Патописци користејќи го HotCat)
[[Категорија:Италијански писатели]]
[[Категорија:Италијански новинари]]
[[Категорија:Италијански патописциПатописци]]
[[Категорија:Италијански социјалисти]]
[[Категорија:Луѓе од Империја]]