Разлика помеѓу преработките на „ФК Лестер Сити“

Одземени 10 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(Менаџерот е сменет,исто така и лигата е сменета,се е точно)
| chrtitle = Претседател |
| chairman = {{flagicon|Тајланд}} [[Вичаи Раксриаксорн]]
| manager = {{flagicon|ИталијаФранција}} [[КлаудиоКлод РаниериПуел]]|
| mgrtitle = Менаџер |
| league = [[Премиер лига]] |
12.981

уредување