Разлика помеѓу преработките на „Општина Новаци“

Додадени 517 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
| густина=4,71
| број места=41
| градоначалник=[[Љубе Кузманоски]]<ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://www.sec.mk/zakluchok-za-konechnost-na-rezultati-od-glasanjeto-vo-vtoriot-krug-na-lokalnite-izbori-2017/|title=Заклучок за конечност на резултати од гласањето во вториот круг на Локалните избори 2017|last=|first=|date=|work=[[Државна изборна комисија на Македонија]]|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=3 декември 2017}}</ref>
| градоначалник=Љубе Кузмановски
| членови=9
| адреса=Општина Новаци 7211 Новаци