Разлика помеѓу преработките на „Наурски јазик“

Додадени 36 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Науруски јазик на Наурски јазик)
с
| fam4 = [[централно-источни океански јазици|централно-источни]]
| fam5 = [[микронезиски јазици|микронезиски]]
| nation = {{flag|Nauru}}
}}