1 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1952]] 
|[[Џон Деви]] — американски [[филозоф]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1953]] 
|[[Алекс Џејмс]] — шкотски [[фудбал]]ер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1968]]