Разлика помеѓу преработките на „10 јануари (починале)“

дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1991]] 
|[[Александар Лазаров]] — редовен професор на [[Медицински факултет - Скопје|Медицинскиот факултет]], долгогодишен директор на Гинеколошката клиника во [[Скопје]] и еден од првите стручњаци на [[гинекологија]]та во [[Македонија]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2003]] 
|[[Жулињо]] — бразилски [[фудбал]]ер.
|-
|valign="top" align="right"|[[2007]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[2011]] 
|[[Бора Костиќ]] — српски и југословенски [[фудбалер]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2015]]