Црква „Св. вмч. Георгиј“ - Кочани: Разлика помеѓу преработките

с
ситна поправка
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
с (ситна поправка)
}}
 
'''Св. вмч. Георгиј''' (позната и како '''Свети Ѓорѓи''') — [[православие|православен]] [[христијанство|христијански]] храм кој е седиште на Кочанското [[Кочанско архијерејско намесништво|Кочанското архијерејско намесништво]] за [[Кочанска котлина|Кочанската]] и Виничката Котлина, со дваесетина [[парохија|парохии]], а под директна надлежност на [[Брегалничка епархија|Брегалничката епархија]].
 
== Местоположба ==
3.887

уредувања