Разлика помеѓу преработките на „Список на непризнаени држави“

нема опис на уредувањето
(Одбиени последните 2 промени (од 46.217.41.247) и ја поврати преработката 3344267 на Bjankuloski06)
[[File:Limited recognition.png|thumb|400px]]
Овa е списoк na држав кои постојат или постоеле како фактички [[независност|независни]] [[држави]], но како такви не се признати од страна на поголемиот дел од другите држави или меѓународни заедници.
 
11

уредување