Разлика помеѓу преработките на „Таратор“

Додадени 2 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| вид =
| темература = ладно, и може да се сервира во чаша
| главни_состојки = [[кисело млеко]], или [[јогурт]], [[красавицакраставица]], [[лук]], [[орев]], [[мирудија]] [[зеленчук]]
| варијанти = повеќе
| калории =
12.981

уредување