Разлика помеѓу преработките на „Таратор“

Додадени 40 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
{{Инфокутија Јадење
| име = Таратор
| слика = [[Податотека:TulumbaМакедонска таратур салата.jpg|центар|250п]]
| опис = Тулумба
| изворно_име =
| друго_име =
| земја =
| регион = ]
| творец =
| дел_од_оброкот = супа
12.981

уредување