Разлика помеѓу преработките на „Роберт Мугабе“

Додадени 16 бајти ,  пред 2 години
Mugabe resigned 2017.
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
(Mugabe resigned 2017.)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
| ред =
| мандат_поч = 31 декември 1987
| мандат_крај = 21 November 2017
| заменик_претседател =
| заменик_премиер =
1

уредување