Разлика помеѓу преработките на „Вагина“

Одземени 54 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(Родница е непознат збор како прво, а како второ го нема ни во речникот на македонскиот јазик)
Ознака: Изворно уредување 2017
| Image = Scheme_female_reproductive_system-mk.svg
| Caption = Дијаграм на женските полови органи.
| Image2 = Shaved Vulva.JPG
| Caption2 = Вагина
| Width = 200
| Artery = [[утеринарна артерија]], [[роднична артерија]]
496

уредувања