Разлика помеѓу преработките на „КК Струмица“

Одземени 15 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
| арена = [[Спортска сала Парк - Струмица|Сала Парк]]
| локација = [[Струмица]]
| бои = беласина и црнабела<br>{{color box|whiteblue}} {{color box|blackwhite}}
| претседател =
| тренер = ВласиосВаско ВлаикидисАтанасов
| титули = нема
| лига = [[Прва македонска кошаркарска лига|Прва Лига Мажи]]
| сезона = [[Прва македонска кошаркарска лига 2016/17|2016/17]]