Разлика помеѓу преработките на „28 април (родени)“

Додадени 13 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
с (Нова страница: {| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};" |valign="top" align="right"|[[...)
 
с
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};"
|valign="top" align="right"|[[1924]] 
|[[Кенет Каунда]], замбиски [[државник]], прв [[претседател]] на [[Замбија]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1937]] 
|[[Садам Хусеин]], ирачкиот[[Ирак|ирачки]] [[диктатор]].
|}
<noinclude>