30 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};"
|valign="top" align="right"|[[1579]] 
|[[Мехмед Паша Соколовиќ]], [[Турција|турски]] [[јаничар]] и важен [[државник]] во [[Отоманска Империја|Османското царство]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1953]]