Разлика помеѓу преработките на „Манџурија“

Додадени 28 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: el:Μαντζουρία
с (Бот Додава: ar, cs, eu, gl, lt, mr, oc, simple, sk, sw, tl, tr, vi Менува: io, uk)
с (Бот Додава: el:Μαντζουρία)
[[da:Manchuriet]]
[[de:Mandschurei]]
[[el:Μαντζουρία]]
[[en:Manchuria]]
[[eo:Manĉurio]]
109.264

уредувања