Пикардија: Разлика помеѓу преработките

Одземени 29 бајти ,  пред 4 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://www.images-en-somme.net/en/ Фотографии од Пикардија] {{en}}
* [http://www.offrench.net/photos/gallery-10.php Слики од Јужна Пикардија] {{en}}
 
{{Француски региони}}
 
{{coord|49|30|N|2|50|E|region:FR_type:adm1st|display=title}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Пикардија| ]]
[[Категорија:Поранешни региони во Франција]]
[[Категорија:АдминистративнаИсториски поделбаобласти наво Франција]]а]]