Разлика помеѓу преработките на „Бургундија“

Додадени 77 бајти ,  пред 3 години
с
с
* [http://www.cr-bourgogne.fr Страница на регионалниот совет на Бургундија] {{fr}}
* [http://about-france.com/regions/burgundy.htm Краток водич низ Бургундија] со главните туристички атракции {{en}}
 
 
{{Regions_of_France}}
 
{{coord|47|00|N|4|30|E|region:FR_type:adm1st|display=title}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Бургундија| ]]
[[Категорија:РегиониПоранешни региони во Франција]]
[[Категорија:Историски области во Франција]]